NOVOSTI- PRIJEVOZ UČENIKA KOJI PUTUJU PRIJEVOZNIKOM AUTOTURIST SAMOBOR d.o.o.

Poštovani roditelji i učenici,

na temelju  Odluke Vlade RH o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola za školsku godinu 2022./2023.,  AUTOTURIST SAMOBOR d.o.o. je u dogovoru s osnivačima srednjih škola (Zagrebačka županija i Grad Zagreb) dogovorio sklapanje Ugovora o prijevozu učenika srednjih škola na autobusnim linijama na kojima prijevoz putnika obavlja AUTOTURIST SAMOBOR d.o.o. bez kooperanata.

Učenici srednjih škola koji koriste autobusne linije AUTOTURISTA SAMOBOR d.o.o. moraju u školi ovjeriti, uz Zahtjev prijevoznika, i Potvrdu 75 % za ostvarivanje prava na subvencioniranje međumjesnog javnog prijevoza na temelju Odluke Vlade RH.

Navedenu Potvrdu ovjeravaju škola, roditelj i na kraju prijevoznik te Potvrda ostaje prijevozniku.

Svi učenici koji stanuju 5 km dalje od škole imaju pravo na subvenciju autobusne karte prema Odluci Vlade RH.

Pojedine lokalne jedinice također subvencioniraju ostatak cijene od 25% (Grad Samobor, Grad Sveta Nedelja, Opina Brdovec, Općina Bistra).

Učenicima se prilikom preuzimanja autobusne karte iznos umanjuje za 75%, a učenicima koji stanuju na području lokalnih jedinica koje subvencioniraju ostatak od 25%, karta se izdaje besplatno.

Popis linija na kojima prijevoz putnika obavlja AUTOTURIST SAMOBOR d.o.o.:

1. Medsave – Samobor – Zagreb (Črnomerec)
  2. Kladje – Samobor – Zagreb (Črnomerec)
  3. Samobor – Novaki – Rakitje – Zagreb (Črnomerec)
  4. Mala Gorica – Novaki – Rakitje – Zagreb (Črnomerec)
  5. Mala Gorica – Brezje – Kerestinec – Zagreb (Črnomerec)
  6. Strmec – Novaki – Rakitje – Zagreb (Črnomrec)
  7. Molvice – Mala Gorica – Brezje – Kerestinec -Ljubljanica – Zagreb (Autobusni kolodvor)
  8. Zagreb (Savski most) – Galgovo – Drežnik
  9. Zagreb (Savski most) – Galgovo -Sv. Martin – Podgrađe