Dani medijske pismenosti

7. Dani medijske pismenosti održavaju se od 22. do 28. travnja 2024. pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ministarstva kulture i medija, a u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku. Cilj projekta je osvijestiti javnost o važnosti medijske pismenosti. Sve škole mogu se uključiti organiziranjem radionica, predavanja i sličnim aktivnostima korištenjem obrazovnim materijala dostupnih na portalu medijskapismenost.hr. Prijave za filmski natječaj za osnovnoškolce i srednjoškolce, koji Agencija za elektroničke medije i UNICEF organiziraju u suradnji s Hrvatskim filmskim savezom, otvorene su do 14. travnja. Tema natječaja je „Priče s interneta: Inspirirano stvarnim događajima“. Sve o prijavama događanja i ostalim detaljima možete saznati u nastavku.