Studenti za buduće studente – pripreme za maturu

Za sve maturante otvorene su prijave na projekt pod nazivom Studenti za buduće studente – pripreme za maturu koji i ove godine provode studenti s četiri odsjeka Prirodoslovno – matematičkog fakulteta (PMF) Sveučilišta u Zagrebu pod pokroviteljstvom Studentskog zbora PMF-a.

Pripreme će se održavati iz biologijefizikekemije matematike u virtualnom formatu, na platformi MC Teams. Od 4. ožujka do 12. travnja 2024. godine održavat će se pripreme za maturu iz biologije i matematike, a od 15. travnja do 01. lipnja 2024. godine pripreme iz kemije i fizike. Predavanja iz svakog predmeta podijeljena su u 18 nastavnih cjelina koje su usklađene s Ispitnim katalogom za državnu maturu iz pojedinog predmeta u školskoj godini 2023./2024. Unutar svake nastavne cjeline obrađuje se teorijski uvod i zatim se rješavaju zadaci. Teorijskim su uvodom obuhvaćeni svi glavni pojmovi koje bi maturanti trebali znati tijekom polaganja mature, dok su zadaci prilagođeni onima s prethodnih državnih matura. Svaka nastavna cjelina izvodit će se u trajanju od dva školska sata. Pripreme su za sve polaznike besplatne. Više pročitajte na poveznici u nastavku. Pozivamo sve zainteresirane učenike da se prijave.

Rasporedi predavanja: