Ekologija i održivost u nastavi njemačkog jezika

Klementina Šančić Bradač, prof. pozvana je na stručno usavršavanje u Studienhaus Wiesneck u Njemačkoj. Tema seminara bila je ”Metodika i didaktika u nastavi njemačkog jezika” s naglaskom na projektni rad ”Održivost grada i regije”. Usavršavanje se održalo u Institutu za političke znanosti u njemačkoj pokrajini Baden – Württemberg od 10. do 16. prosinca 2023.  Profesorica Šančić Bradač i ostali sudionici imali su priliku posjetiti školu Theodor-Heus Gymnasium, vijećnicu Europskog parlamenta i Strasbourg.
Sudjelovanjem na predavanjima vrhunskih stručnjaka za školstvo, kazališnu pedagogiju i upotrebu različitih medija u nastavi njemačkog jezika, profesorica Šančić Bradač stekla je vrijedno iskustvo kojim će dodatno unaprijediti nastavu stranog jezika i neposredan rad s učenicima, a primjere dobre prakse u nastavi podijelit će s kolegama iz drugih škola. Organizatori usavršavanja bili su Ministarstvo znanosti i obrazovanja te Ministarstvo kulture i sporta pokrajine Baden-Württemberg. Detaljnije informacije pročitajte na stranicama Radio Samobora.