Državna razina Natjecanja “Čitanjem do zvijezda”

Tročlana ekipa naših gimnazijalki sudjelovala je nacionalnoj razini Natjecanja u znanju i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda” održanom 5. svibnja 2023. u Srednjoj školi Čakovec. U ekipi su bile Antonija Matijaščić (2. A), Ema Badrov (4. A) i Lucija Smolković (4. B), a vodila ih je mentorica, knjižničarka Nevenka Fresl. U organizaciji međimurskog Knjižničarskog društva, ovaj projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja okupio je 400-tinjak sudionika iz hrvatskih osnovnih i srednjih škola, uz sudjelovanje učenika škola u kojima se uči hrvatski jezik iz Mađarske, Slovenije i Srbije. U kategoriji kviza znanja za srednje škole, u kojemu su se naše učenice natjecale, sudjelovalo je 19 škola, a djevojke su osvojile visoko 5. mjesto. Od srca čestitamo!