Smotra LiDraNo održana u našoj Gimnaziji

Županijska razina Smotre LiDraNo održana je danas u prostorijama Pučkog otvorenog učilišta Samobor i u Gimnaziji Antuna Gustava Matoša. Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva okupila  je učenike iz jedanaest srednjih škola Zagrebačke županije. Svoju kreativnost, znanje i umijeće u spomenutim stvaralačkim izrazima pred županijskim povjerenstvima pokazalo je četrdesetak učenika koje je pripremalo dvadesetak mentora. Za državnu razinu Smotre u kategoriji dramskog izraza predloženi su Antonio Šipušić iz Ekonomske škole Velika Gorica (mentorica Andrea Majer) u pojedinačnom scenskom nastupu, s monologom Žaba autora Dubravka Mihanovića i u skupnom scenskom nastupu Antonio Detelić, Sebastian Hrstić, Nikola Rus, Anamarija Rajkovača, Antonija Nišević, Margareta Kolarec, Katja Košir i Karolina Tomašić koji su izveli dramsko-scensku igru Koji se kukac zapravo dogodio? Adaptacija: Preobrazba, Franza Kafke. U povjerenstvu za dramski izraz bili su Dubravko Sidor, Marina Kostelac i Antonija Vlahović, a sudjelovalo je šest učenika u pojedinačnom i tri grupe učenika u skupnom scenskom nastupu. U kategoriji literarnog izraza od četrnaest radova za državnu razinu Smotre predloženi su Jelena Bobinski s radom Dnevna parada iz Srednje škole Jastrebarsko (mentorica Antonija Vlahović), Paulina Šuštić s radom Posljednje što sam čula iz Srednje škole Ban Josip Jelačić, Zaprešić (mentorica Melita Jakopović) i Mia Kukolj s radom Hambrela (mentorica Nikolina Bratković Katnić). U povjerenstvu za literarni izraz bili su Darija Žilić, Jadranko Bitenc i Matea Pili Malec. U kategoriji samostalnog novinarskog rada predložen je Borna Flegar iz Srednje škole Ban Josip Jelačić, Zaprešić, s intervjuom Nikada ne dođem do prave istine, ali dobijem određene odgovore (mentorica Zdravka Kramarić) i Jelena Bobinski, iz Srednje škole Jastrebarsko s radom AI umjetnost (mentorica Antonija Vlahović). U kategoriji radijske emisije predložen je rad A gdje ste sad? učenika velikogoričke Zrakoplovne tehničke škole Rudolfa Perešina, Mikaila Hopića i Eme Vražić (mentorica Nina Selman Hrvatić). U povjerenstvu za novinarski izraz i radijsko stvaralaštvo bili su Želimir Štefanović, Sanja Prijatelj i Barbara Mrvoš. Zahvaljujemo svim sudionicima i želimo im puno sreće u daljnjem radu. Posebno zahvaljujemo Gradu Samoboru, gradonačelnici gđi Petri Škrobot i zamjeniku g. Petru Buriću, Pučkom otvorenom učilištu Samobor i gđi Jeleni Vojvodi na potpori i podršci u realizaciji Smotre LiDraNo. Zahvaljujemo i podršci Turističke zajednice grada Samobora, nakladnika Školska knjiga d. d. i Katarina Zrinski d. o. o. na darovanom materijalu za sve sudionike LiDraNa i kolegama iz Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole na izvrsnoj usluzi i domjenku.

LiDraNo – izvješće