Poziv na sudjelovanje – projekt “Girls own STEM”

Udruga Bioteka poziva sve zainteresirane srednjoškolke u dobi od 14 do 18 godina da se prijave na projekt “Girls own STEM”. Projekt obuhvaća razvijanje vlastitog lokalnog projekta u kojem treba riješiti jedan okolišni, društveni ili ekonomski problem u svojoj lokalnoj sredini, koristeći STEM metode i pristup.  Izabrani sudionici će pohađati višednevno osposobljavanje za rad na projektu u okviru “Girls own STEM“ zimskog kampa u Zagrebu u siječnju/veljači 2023., dobit će pomoć i mentorstvo te potrebne financije za provedbu svojih projekata, praktičnim radom na projektu upoznat će različita STEM polja te lakše odabrati svoj budući fakultet ili STEM karijeru i stvoriti mrežu novih prijateljstava s djevojkama srodnih interesa iz cijele Hrvatske.

Obavezni kriteriji za prijavu djevojaka su (potrebno je ispuniti SVE uvjete):

• u dobi su od 14 do 18 godina u trenutku prijave
  • pohađaju trogodišnju ili četverogodišnju srednju školu bilo gdje na području Hrvatske
  • mogu predočiti dokaz o odličnom školskom uspjehu iz STEM predmeta u posljednje 2 godine školovanja
  • visoko su motivirane za STEM, što će pokazati u svom motivacijskom pismu
  • roditelji/skrbnici/posvojitelji primaju dječji doplatak.

Sve ostale detalje provjerite na ovoj poveznici.