Kviz “Koliko poznaješ Hrvatski sabor?”

Testirajte svoje znanje o Hrvatskom saboru sudjelujući u natjecateljskom “online” kvizu. Pitanja za srednjoškolce proizlaze iz kurikuluma za nastavni predmet Politika i gospodarstvo i drugih srodnih predmeta iz društveno-humanističkog područja. Kviz će se održati 10. ožujka 2023. godine s početkom u 10 sati, a traje 30 minuta. U natjecanju sudjeluje tim od troje učenika. Svaki učenik ima zamjenika koji sudjeluje u natjecanju u slučaju spriječenosti člana tima. Škola može prijaviti samo jedan tim. Svaki učenik u tročlanom timu iz školskih informatičkih učionica istodobno rješava kviz u elektroničkom obliku. Kviz se sastoji od 30 pitanja, a vezana su uz ulogu i mjesto Hrvatskoga sabora u ustroju državne vlasti od konstituiranja prvog demokratskog višestranačkog Sabora 30. svibnja 1990. godine do danas, njegove ustavne nadležnosti i djelokrug rada kao parlamenta jedne od država članica EU, procedure u donošenju zakona i ostalih akata koje donosi Sabor, strukturu Sabora te obveze i prava zastupnika. Natjecanje će se provoditi sukladno Pravilima natjecanja, a detalje pročitajte u nastavku.