„Čitanjem do zvijezda”- školska razina natjecanja održana i u našoj školi

S veseljem objavljujemo vijest da smo 21. prosinca 2021. godine. sudjelovali na školskoj razini natjecanja 13. sezone Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja “Čitanjem do zvijezda”, u 2021. – Godini čitanja. Čak 23 od 25 prijavljenih učenika Gimnazije Antuna Gustava Matoša natjecalo se u kategoriji Kviz znanja. Natjecatelji su trebali pročitati tri književna djela i pogledati ekranizacije tih romana tijekom listopada i studenoga ove godine. Djela su: Charliejev svijet Stephena Chboskyja, Sve, baš sve Nicole Yoon i Gradovi na papiru Johna Greena. Naše najuspješnije sudionice, Uma Humek, Ema Badrov i Ema Kos, predstavljat će Gimnaziju na županijskoj razini natjecanja u ožujku 2022. godine. Prema riječima organizatora, na zajedničko čitanje književnih naslova pod temom “Knjiga i film” uključilo se 297 osnovnih i srednjih škola diljem Republike Hrvatske, odnosno 2500 čitatelja, učenika i mentora te drugih sudionika projekta, na čitanje iz užitka! Čestitamo svima koji su sudjelovali, a našim predstavnicama želimo sve najbolje u daljnjem natjecanju!