Likovni radovi naših učenica na izložbi „Putovanje s Danteom”

Povodom obilježavanja Tjedna talijanskog jezika u svijetu, od 18. do 23. listopada, otvorena je izložba odabranih radova likovnog natječaja za osnovne i srednje škole „Putovanje s Danteom” u kojem su vrlo uspješno sudjelovale i učenice naše škole: Marta Devčić, Laura Hrastinski i Neva Martinko, s mentoricama Ivanom Plečko Mežnarić, prof. i Ljerkom Strujić, prof. Nevin rad „Luogo di pena“ i Laurin rad „Il Viaggio delle stelle“ zaslužili su i posebno priznanje povjerenstva. Radovi su izloženi u prostorijama Talijanskog instituta za kulturu u Zagrebu, a virtualnu izložbu svih odabranih radova možete razgledati u nastavku. Natječaj su organizirali Udruga Dante Alighieri Zadar, Društvo Dante Alighieri Zagreb u suradnji s Talijanskim institutom za kulturu i Veleposlanstvom Republike Italije u Hrvatskoj povodom 700. godišnjice smrti velikog Dantea. Čestitamo svima i veselimo se nekim novim djelima!