NOVO!! Državna matura – prigovor na ocjenjivanje ispita

Pisani prigovor na ocjenjivanje ispita državne mature podnosi se Školskom ispitnom povjerenstvu elektroničkom poštom od 13. do 15. srpnja u 12 sati. Učenik koji želi podnijeti prigovor mora se javiti ispitnoj koordinatorici Barbari Mrvoš na e-adresu barbara.mrvos1@skole.hr.

Prema Pravilniku o izmjenama i dopunama Pravilnika o polaganju državne mature u prigovoru mora biti naznačeno na koji se zadatak odnosi te objašnjeno u čemu se sastoji nepravilnost. Mišljenje o opravdanosti razloga podnošenja prigovora učenika donosi ispitno povjerenstvo i prosljeđuje ga Nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja. Odluku o prigovoru učenika donosi Centar u roku od pet radnih dana od isteka roka za podnošenje prigovora.