Preporuke Ministarstva znanosti i obrazovanja za provedbu organiziranih putovanja

Ministarstvo znanosti i obrazovanja dalo je novu preporuku odgojno-obrazovnim ustanovama vezano uz provedbu organiziranih putovanja. Tom preporukom podržali su prijedlog Ministarstva turizma Republike Hrvatske da se planirana i ugovorena učenička putovanja realiziraju kad prestanu izvanredne mjere i okolnosti. Preporuka je i da se planirana, ali još neugovorena putovanja realiziraju ponajprije u Republici Hrvatskoj.

Isto tako, suglasni su da za odgođena putovanja škole ne trebaju objavljivati nove javne pozive, a turističke agencije mogu ponuditi školskim ustanovama nove termine za njihovu realizaciju, ali tek nakon što se za to stvore uvjeti i u skladu s mjerama Stožera civilne zašitite Republike Hrvatske.