Posjet Američkoj ambasadi u Zagrebu

U utorak 19. ožujka posjetili smo Američku ambasadu u Zagrebu gdje smo bili srdačno dočekani. Djelatnica Ambasade provela nas je kroz predvorje te nas upoznala s poviješću Ambasade. Zatim smo sjeli u Meštrovićevu dvoranu za primanja u kojoj smo, kroz razgovor sa zamjenicom Veleposlanika, američkom studenticom koja stažira u Ambasadi te konzularnim predstavnikom i trojicom marinaca, saznali više o američkoj kulturi, običajima i načinu života. Ponudili su nam američke slatkiše, a škola je dobila poklon s promotivnim materijalima o američkoj kulturi u znak zahvale za posjet.
Posjet je završio druženjem s američkim marincima koji su nam ispričali kako izgleda trening za marince u Americi. Ponudili su nam i da isprobamo njihovu vojnu opremu što smo s veseljem prihvatili.
Svi smo bili oduševljeni posjetom Ambasadi i voljeli bismo se ponovno vratiti.

Lucija Škiljan, 4. b