Noć knjige 2022.

Povodom Dana hrvatske knjige (22. travnja) i Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) i ove godine organizirana je kulturna manifestacija Noć knjige koja se zbog školskih praznika iznimno održava od 22. do 25. travnja 2022. Tema je Knjiga kao prostor slobode, a naša školska knjižnica sudjeluje u manifestaciji prigodnim aktivnostima. Dominik Ante Stier, učenik 4. razreda sudjelovao je u nagradnom natječaju I nedovršeni svijet uznemirujem svojom slobodom! koji su organizirali Organizacijski odbor Noći knjige u suradnji s Hrvatskom udrugom školskih knjižničara. Dominikov rad “Ukrajinska Guernica – oda slobodi” (mentorica Ivana Plečko Mežnarić, prof.) jedan je od 40 pristiglih kreativnih radova, a objavljen je na stranicama Hrvatske udruge školskih knjižničara koju možete učitati u nastavku. Tekstove o slobodi naših učenica Matee Omahen i Ane Smolković, kao i učenika ostalih samoborskih srednjih škola, možete pročitati u knjižnici, na prigodnoj izložbi. Za sve maturante priredili smo vježbu Pronađi citate – prepoznaj književno djelo! kao podsjetnik na književna djela za državnu maturu. Učitajte poveznicu i provjerite svoje znanje! Ove godine obilježavamo važne obljetnice rođenja autora koji su prostor slobode ostvarivali u svojim književnim djelima – 400. obljetnicu Molièreovog i 100. godišnjicu rođenja Vesne Parun, naše velike pjesnikinje. Vidimo se u knjižnici!

Odgovori