“Zasadi drvo, ne budi panj!”

Učenici 3. c razreda i njihova razrednica sudjelovali su u akciji kolektivne sadnje stabala u Hrvatskoj, u petak 25. listopada 2019. godine. Inicijativu „Zasadi drvo, ne budi panj!“ je putem Facebook grupe nedavno pokrenula Varaždinka Mateja Anđelina Kramar s idejom da svatko može zasaditi drvo i tako doprinijeti poboljšanju vlastite životne sredine, a ujedno i dati svoj doprinos borbi protiv klimatskih promjena. Članovi ove građanske inicijative kažu da je “svako posađeno drvo značajno, a zajedno možemo napraviti puno! Lopate i sadnice u ruke i pridružite nam se!” Mi smo se rado priključili i uz savjete naše čistačice, tete Lili, u školskom dvorištu zasadili 10 sadnica voćki: jabuka, krušaka i trešanja.
Ponosni smo što smo spojili ugodno s korisnim. Naime, nakon jutra provedenog u školskim klupama, fizička aktivnost i veseli boravak na svježem zraku su nam dobro došli, a time smo potaknuli sintezu sunčanog vitamina (vitamin D) i usput učinili nešto korisno za naše sugrađane i naš Planet. Odličan osjećaj!

Ines Knežević, prof.