Predavanje Davora Rostuhara u našoj Gimnaziji

6. lipnja našu Školu posjetio je pisac i fotograf Davor Rostuhar, prvi Hrvat koji je išao na ekspediciju na Južni pol. Gospodin Rostuhar održao nam je predavanje zbog našeg sudjelovanja u projektu Polarni san. Naime, učenici 3. b razreda ovu su školsku godinu, u sklopu navedenog projekta, rješavali kvizove i izradili spremnik za odvojeno prikupljanje otpada koji se može vidjeti ispod školske oglasne ploče.

U uvodnom dijelu predavanja imali smo prilike čuti više o Antarktici i polarnim krajevima što nam je kasnije pomoglo u razumijevanju koliko je zapravo pothvat gospodina Rostuhara bio zahtjevan i značajan. Saznali smo više o pripremama nužnim za takvu ekspediciju – koliko je važno biti, ne samo fizički, nego i psihički spreman; koliko su zapravo važne pripreme organizacijske prirode i kako je gotovo odustao jer je mislio da neće uspjeti skupiti novac koji će pokriti troškove. Na kraju predavanja imali smo priliku pitati ga što nas je zanimalo, i tu smo priliku svakako iskoristili. Predstavio je i svoju knjigu u kojoj je opisao svoju ekspediciju te lijepe i manje lijepe trenutke koji su ju obilježili.