Nove stranice srednjoškolske knjižnice možete pogledati ovdje.

“Knjiga nije hrana, ali je poslastica.”
Tin Ujević

Zajednička školska knjižnica Srednje strukovne škole, Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole te Gimnazije A. G. Matoša, nalazi se u prizemlju, u učionici 49. U knjižnici rade tri knjižničarke koje, uz pružanje knjižničnih i informacijskih usluga, pomažu učenicima u pripremanju referata, seminarskih i završnih radova.

Ponedjeljak – petak, od 8 do 18,30 sati

Članstvo
Upisom u školu, svaki učenik postaje član knjižnice.

Uvjeti posudbe i korištenje čitaonice
Istovremeno se mogu posuditi dvije knjige na rok od tri tjedna.
Zakasnina se naplaćuje 0,50 kn po danu i po knjizi.

Časopisi i referentna zbirka (enciklopedije, leksikoni, rječnici) mogu se koristiti u čitaonici ili posuditi na jedan školski sat.

Članovi knjižnice mogu koristiti radna mjesta u čitaonici za pisanje zadaće ili drugih radova, a dostupno im je i jedno korisničko računalo, isključivo za potrebe nastave te bez mogućnosti tiskanja dokumenata.

Fond
Knjižni fond broji oko jedanaest tisuća knjiga (80 posto čini lektira za nastavu hrvatskog jezika i književnosti, a ostalo su udžbenici, priručnici, rječnici, leksikoni, stručna literatura, beletristika te zavičajna zbirka). Neknjižnu građu čine časopisi (Meridijani, Olimp, Hrvatske šume…) i stotinjak jedinica AV građe.

Vidimo se u knjižnici!

Vaše knjižničarke:

Irena Šepl (Srednja strukovna škola Samobor)

Nevenka Fresl (Gimnazija A. G. Matoša Samobor i

Ekonomska, trgovačka i ugostiteljska škola )

Popis lektire za učenike Gimnazije A. G. Matoša:

“Google vam može dati 100 000 odgovora. Knjižničar vam može dati onaj pravi.”
Neil Gaiman