Natječaj “Od Senja do zvijezda”

Grad Senj poziva sve zainteresirane učenike da sudjeluju na Natječaju “Od Senja do zvijezda” za poticanje istraživanja djela i rada Pavla Rittera Vitezovića u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj. Teme i motivi su slobodni, od opisa dijela Vitezovićeva života, tematiziranja odabranih ulomaka njegovih djela, do kulturne baštine grada Senja, ili po vlastitom izboru.
Učenici mogu prijaviti likovne radove (crtež, slika, strip, povijesni zemljovid i dr.; rukom ili digitalno, dimenzija ne većih od A2); literarne radove (priča, intervju, pismo, esej itd.; u stihu ili prozi, duljine do 3.600 znakova s razmacima);  multimedijske radove (video ili audio zapis scenskog prikaza određenog ulomka, virtualna šetnja, video-najava knjige itd.; duljine do 5 min). Moguće je prijaviti individualne i grupne učeničke radove, najviše tri rada po učeniku, obavezno uz mentora koji prijavljuje radove. Natječaj se provodi uz Dan grada Senja 2022. i obilježavanja 370. godišnjice rođenja Pavla Rittera Vitezovića, čuvenog senjskog polihistora, književnika i leksikografa. Prijave traju do 1. travnja 2022. Ostale važne informacije pročitajte u nastavku.