Učenički literarni natječaj

Prijavite se na literarni natječaj namijenjen učenicima svih triju srednjih škola. Za ovaj natječaj ne morate biti skloni pisanju ni posebno talentirani. Bitna su vaša sjećanja i dojmovi o nekoj knjizi koja je na vas ostavila trag. U nekoliko rečenica, a može i do stranice – dvije, opišite svoju omiljenu ili najznačajniju knjigu (to može biti najdraža knjiga ili strip iz djetinjstva, najdraža lektira, knjiga koja je po bilo čemu jako utjecala na vas…). Napišite o kojem se djelu radi, što vam se dopalo i zašto vam je značajno.  Radove pošaljite elektroničkom poštom na adrese: irena.sepl@skole.hr, nevenka.fresl@skole.hr. Najbolje tekstove objavit ćemo na knjižničnoj stranici, a glavna nagrada će biti plaćena godišnja članarina u Gradskoj knjižnici Samobor. Natječaj traje od 1. do 20. ožujka 2021. kad obilježavamo Svjetski dan pripovijedanja, a samo dan kasnije, 21. 3. obilježavamo Dan darovitih učenika, koje ćemo sigurno otkriti među vama.