Naša učenica osvojila nagradu za najbolju kratku priču na kajkavskom

Vesele vijesti stigle su nam iz Opatije! Naša učenica, Karla Lehpamer osvojila je 1. nagradu za kratku priču na kajkavskom narječju za svoj rad “Dedek moj”.  Karla je sudjelovala na Natječaju za najbolju kratku priču i pjesmu ”Baš sam biser!” koji je raspisala Gradska knjižnica i čitaonica ”Viktor Car Emin” Opatija, pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, a u suradnji s Gradskom knjižnicom ”Juraj Šižgorić” Šibenik i Gradskom knjižnicom Samobor. Sudjelovali su srednjoškolci iz cijele Hrvatske, a cilj je bio promicanje i njegovanje zavičajnog jezičnog izraza koji se ostvaruje kroz raznolikost hrvatskih narječja (što, ča i kaj). Natječaj je trajao od  8. rujna do 20. listopada 2020. Proglašenje nagrađenih održalo se 11. studenoga u sklopu ”Mjeseca hrvatske knjige 2020.” i Dana hrvatskih knjižnica.
S radošću čestitamo Karli na prekrasnoj, toploj priči o djedu kojom je zaslužila ovu nagradu!

Odgovori