Poziv na radionice “Blago pod našim nogama”

Rudarsko-geološko-naftni fakultet Sveučilišta u Zagrebu (RGNF) i Rudnik sveta Barbara u suradnji sa Samoborskim muzejom organiziraju radionice koje će se održati 10. listopada 2020. u 10 sati ispred Samoborskog muzeja. Glavna tema je rudarstvo, primjena ruda i njihovo istraživanje. U programu će sudjelovati profesori i asistenti s RGNF-a, a predviđeno vrijeme trajanja događaja je 2 sata (trajanje svake radionice je 20-ak minuta).

Radionice su namijenjene srednjoškolcima i učenicima 7. i 8. razreda osnovnih škola. Učenici Gimnazije Antuna Gustava Matoša, profesorice Barbara Mrvoš i Ljiljana Rošin sudjelovat će na nekima od ponuđenih radionica, a dostupne su:

1. RM@Schoools – RM@Art: Izrada boja od mineralnih pigmenata (Cvetković, M., Sečanj, M.)
  2. Mikropotresi u istraživanju Zemlje (Kapuralić, J., Brcković, A.)
  3. Rudarstvo za sve i svakoga – radionica sa kvizom i nagradama (Briševac, Z.)
  4. ENGIE – Encouraging Girls to Study Geosciences and Engineering, prezentacija programa s promotivnim materijalima (Kolenković Močilac, I. Maričić, A.)
  5. Crna kraljica –  izrada zlatnog pehara (Hruškova Hasan, M.)
  6. Opasni i radioaktivni otpad (Veinović, Ž., Uroić, G.)
  7. Barut je pokrenuo industriju (Dobrilović, M., Škrlec, V., Bohanek, V., Stanković, S.)
  8. Mine Heritage – rudarenje u povijesti Hrvatske (Barešić, V.)

Predbilježbe za sudjelovanje na radionicama primaju se na priloženom obrascu, a zainteresirani se za dodatne informacije mogu obratiti na rudnik@rudnik.hr.