Stipednije Hrvatske školske naklade

Hrvatska školska naklada (Croatian Scholarship Fund) iz Sjedinjenih Američkih Država nudi stipendije nadarenim studentima u Hrvatskoj. Ta, najveća hrvatsko-američka organizacija za stipendiranje nadarenih studenata u domovini raspisala je natječaj za izbor novih stipendista.  Prijaviti se mogu učenici koji ovog proljeća završavaju gimanziju ili srednju školu te namjeravaju upisati prvu godinu studija na jednom od hrvatskih sveučilišta. S obzirom na veliki broj prijava, prednost imaju budući studenti izvrsnih ocjena i slabijeg imovinskog stanja. Godišnja stipendija iznosi 2.000 američkih dolara (dva puta godišnje doznačuje se 1000 američkih dolara). Stipendija može trajati do pet godina, uključujući tri godine preddiplomskog i dvije godine diplomskog studija.
Zainteresirani trebaju podnijeti prijavu s popratnom dokumentacijom upravi Zaklade najkasnije do 15. svibnja ove godine. Prijavnicu i informacije o potrebnim dokumentima možete pronaći na sljedećem linku: http://www.croatianscholarship.org/na-hrvatskom/prijavnica/.