Naše učenice na izložbi Davora Vrankića “Obećavam ti čudo”

U dogovoru s Muzejom suvremene umjetnosti u Zagrebu, 20. studenog organiziran je posjet aktualnoj izložbi Davora Vrankića u kojoj je sudjelovalo nekoliko učenica četvrtih razreda samoborske Gimnazije Antuna Gustava Matoša. Posjet ovoj izložbi s pravom možemo nazvati jedinstvenim s obzirom na činjenicu da su posjetitelji imali priliku svjedočiti i djelu u nastajanju pa i upitati umjetnika sve ono što ih je zanimalo. Jedna od naših učenica, ovom prilikom svoju izjavu je dala za prisutne medije otvoreno naglašavajući kako je posebno iskustvo vidjeti umjetnika u činu stvaranja, a prilog možete pogledati ovdje.
Davor Vrankić, čija izložba pod nazivom “Obećavam ti čudo” još uvijek traje, umjetnik je koji bez ikakvih skica stvara monumentalna djela koristeći pritom samo grafitnu olovku. Inspiraciju, koja je čitka na samim djelima, pronalazi u stripovima, djelima starih majstora, underground kulturi, omotima ploča i avangardi.

Odgovori