OBAVIJEST UČENICIMA S PREBIVALIŠTEM NA PODRUČJU GRADA ZAGREBA VAZANO UZ BESPLATNE UDŽBENIKE ZA ŠKOLSKU GODINU 2019./2020.

Učenici koji pohađaju našu Gimnaziju a imaju prebivalište  na području grada Zagreba ostvaruju pravo na besplatne udžbenike za sljedeću školsku godinu (2019./2020.), sukladno kriterijima utvrđenim u Programu javnih potreba u srednjem odgoju i obrazovanju Grada Zagreba za 2019. (Službeni glasnik Grada Zagreba 28/18).

Zahtjev za ostvarivanje prava na udžbenike koji su besplatni za učenike srednjih škola izvan Grada Zagreba s prebivalištem na području Grada Zagreba za školsku godinu 2019./2020. (Obrazac 1), predaje se u pisarnici Gradskog ureda za obrazovanje, Ilica 25, Zagreb ili se šalje poštom a preuzima se sa službene mrežne stranice Grada Zagreba (www.zagreb.hr) ili u Gradskom uredu za obrazovanje. Zahtjevi pristigli telefaksom, e-poštom i sl. se neće razmatrati.

Zahtjevu se prilaže:

1.  Privola da Gradski ured za obrazovanje može prikupljati, provjeravati i obrađivati tražene podatke u svrhu ostvarivanja prava na udžbenike koji su besplatni za učenike srednjih škola izvan Grada Zagreba s prebivalištem na području Grada Zagreba – za školsku godinu 2019./2020.
  2. Popis udžbenika koje će učenik koristiti u razredu koji pohađa školske godine 2019./ 2020., a mora ga ovjeriti matična škola.

Trenutno je moguće ovjeriti samo udžbenike za 2., 3. i 4. razred jer su udžbenici za prve razrede u procesu izabiranja te nemamo važeći popis.

Udžbenici navedeni u zahtjevu koji se zaprimi do 2. srpnja 2019., i to do 12,00 sati će se isporučivati u prvome krugu, a oni iz zahtjeva zaprimljenog od 2. srpnja 2019., ali nakon 12,00 sati do 4. rujna 2019. do 12,00 sati , isporučivat će se u drugome krugu.

Popis udžbenika za II.razred

Popis udžbenika za III. razred

Popis udžbenika za IV. razred

Obrazac i privola za besplatne udžbenike