Javni poziv za dodjelu Nagrade Luka Ritz za 2018./2019. školsku godinu

Ministarstvo znanosti i obrazovanja 27. studenoga 2018. godine objavilo je Javni poziv za dodjelu Nagrade “Luka Ritz” za promicanje tolerancije i škole bez nasilja za 2018./2019. školsku godinu na svojim mrežnim stranicama.

Javni poziv bit će otvoren do 19. travnja 2019. godine.

Javni poziv Nagrada Luka Ritz

U vrijeme porasta svih oblika netolerancije i nasilja u društvu, pa tako i u školi, na ovaj bi način željeli potaknuti učenike i istaknuti primjere pozitivnog i nenasilnog ponašanja, sprečavanja nasilja, pomaganja slabijima – žrtvama nasilja, pružanja pomoći i osvješćivanju drugih učenika i učenica. Ima puno učenika koji su uključeni u različite aktivnosti sprječavanja nasilja, upućuju na probleme, sudjeluju u njihovom rješavanju, kojima drugi vjeruju. Ima dobrih, nesebičnih, empatičnih i humanih učenika koji promiču vrijednosti ljubavi, prijateljstva i mirnog rješavanja sukoba.