Natječaj za upis u I. razred u šk. god. 2018./2019.

Gimnazija Antuna Gustava Matoša Samobor raspisuje natječaj za upis u I. razred opće gimnazije u školskoj godini 2018./2019.
Učenici se prijavljuju i upisuju u I. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019. elektroničkim načinom putem mrežne stranice Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole www.upisi.hr.

Gimnazija Antuna Gustava Matoša Samobor upisuje u školskoj godini 2018./2019. tri (3) razredna odjela s ukupno sedamdeset dva (72) učenika. Minimalni broj bodova potrebnih za prijavu kandidata iznosi šezdeset dva (62). Elementi vrednovanja za upis kandidata su: Hrvatski jezik, Matematika, prvi strani jezik, Povijest, Geografija, Biologija i prosjeci zaključnih ocjena iz svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja. Dodatno se još pri upisu vrednuje i natjecanje i smotra iz biologije.

Učenici biraju jedan između dva prva strana jezika, engleski ili njemački jezik, a kao drugi strani jezik mogu odabrati engleski, francuski, njemački ili talijanski jezik.

Dodatna provjera stranog jezika održat će se u srijedu 4. srpnja 2018. godine u 9 sati, u prostorijama Gimnazije A. G. Matoša, Samobor. Provjera se odnosi isključivo na kandidate koji su prijavili (tj. prijavit će kod odabira programa) kao prvi strani jezik onaj strani jezik za koji ne postoje podaci da su ga najmanje četiri godine učili u osnovnoj školi.

Učenici će se prijavljivati za upis i upisivati u I. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019. na sljedeći način:

Početak prijava u sustav – 25. 5. 2018.
Početak prijava obrazovnih programa – 26. 6. 2018.
Završetak prijava obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere – 2. 7. 2018.
Završetak prijava obrazovnih programa i početak ispisa prijavnica  – 10. 7. 2018.
Objava konačnih ljestvica poretka – 13. 7. 2018.
Dostava potpisanog obrasca o upisu u I. razred srednje škole (upisnice) u Gimnaziju Antuna Gustava Matoša, Samobor – 16. i 17. 7. 2018.
(upisnice se mogu donijeti u ponedjeljak, 16. 7. od 10 do 18 sati i u utorak, 17. 7. od 8 do 12 sati).