„STEM. Rastem. Istražujem.“

Program „STEM. Rastem. Istražujem.“ zajedno su pokrenuli zaklada Znanje na djelu i Institut Ruđer Bošković. Programom se želi mlade upoznati sa STEM područjem – što je STEM, gdje se primjenjuje, što rade stručnjaci u tim područjima te zašto je toliko upražnjenih radnih mjesta u STEM području.

Programom se učenike i nastavnike uključuje u praktično istraživanje prirodnih, matematičkih i tehničkih fenomena i problema u svakodnevnom životu. Potiče ih se da istražuju i eksperimentiraju. Pruža im se stvarna slika primjene STEM-a u životu, industriji i poslovanju.

Tijekom jutarnjih sati učenici ili nastavnici sudjeluju u radionicama koje su pripremili znanstvenici s Instituta Ruđer Bošković, a nakon toga posjećuju tvrtke u kojima se upravo ta znanja koriste u svakodnevnom poslu. Učenici sudjeluju i u manifestaciji Otvoreni dan IRB-a.

Program za učenike.