Proljetna priredba 2018.

Mladi gimnazijski kreativci ponovno su nas razveselili, pokazavši nam dio svog glazbeničkog, glumačkog, recitatorskog i voditeljskog umijeća na proljetnoj priredbi održanoj 27. travnja 2018. u školskoj dvorani. Program su osmislili učenici, polaznici glazbeno-scenske radionice pod vodstvom Vanje Dražinića, profesora glazbene umjetnosti.

Nakon uvodne klavirske improvizacije Leandra Havličeka, okupljene učenike i profesore Gimnazije A. G. Matoša pozdravile su voditeljice Mia Zorko i Martina Golubić koje su uspješno vodile ovogodišnji program. Uslijedila je pjesma Parnog valjka „Ljubavna“ koju su izveli Maja Lucija Lisek – glasom i Leon Henč – gitarskom pratnjom.
  Lana Jagodić recitirala je dvije Matoševe pjesme „Maćuhica“ i „Labud“, a nešto sjetniji niz nastavila je Rea Ivanic, izražajno pjevajući pjesmu „Ain’t No Sunshine“, uz pratnju školskog sastava. Pjesmu „Samotna ljubav“ Antuna Gustava Matoša kazivala je Lucija Planinčić, a pjesmom „Oye Cómo Va“ ponešto živahniji ugođaj prenio nam je školski band, uz pojačanje profesora Dražinića.
  Lana i Lucija suvereno su izvele pjesmu Silvija Strahimira Kranjčevića „Eli! Eli! Lamâ azâvtani?!“, nakon čega je uslijedilo dramsko uprizorenje „Cabareta“ koje je prilično dobro i hrabro izvela Klara Romić.
  Lijepu Stingovu baladu „Fields of Gold“ nadahnuto je otpjevala Maja Lucija Lisek, a prikladnim pratećim tonovima izvedbu je začinio profesor Dražinić.
  Jednu od odvažnijih točaka izabrao je i s publikom podijelio Matija Egredžija, čitajući tekst „Pogrešno tumačenje povijesti“ sisačkog pjesnika i filozofa Nikole Tadića.
  Voditeljice su u završnom obraćanju najavile posljednju točku „Gangsta’s Paradise“ koju su otpjevali i „repali“ Rea Ivanic, Leon Vrbanović i Ivan Timon Kus uz pratnju školskog sastava.
  Pohvaljujemo vidljivi trud i hrabrost sudionika priredbe da se pokažu pred svojim školskim kolegama i profesorima! Pozivamo i sve ostale učenike koji se bave glazbom, glumom, pantomimom, plesom, pisanjem… da se pridruže i iznenade nas svojim vještinama na nekim idućim priredbama.