Dani hrvatskoga jezika

Dani hrvatskoga jezika obilježavaju se svake godine od 11. do 17. ožujka odlukom Hrvatskoga sabora 1997. godine u spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika. U tjednu hrvatskoga jezika održavaju se radionice, predavanja i skupovi posvećeni povijesti, sadašnjosti i budućnosti hrvatskoga jezika, njegovu njegovanju i čuvanju, poučavanju i učenju. Pozivamo učenike od 1. do 4. razreda da zajedno obilježimo tjedan hrvatskoga jezika igrajući igru Pamtitelji riječi. Odazovite se, zavirite u rječničko blago hrvatskoga jezika! Možda među odabranim riječima prepoznate riječi s kojima ste se susreli čitajući, ali niste znali njihovo značenje. Sve dodatne informacije potražite već danas na školskoj oglasnoj ploči!